Blog-big

Kırışıklık Tedavisi

Antalya Manavgat'ta bulunan kliniğimizde B0T0KS ile Kırışıklık Tedavileri'nde doktorumuz Op. Dr. Muammer Kaya tarafından kişiye özel tedavi ve doz miktarı belirlenir.

Yüzdeki mimiklerin çalışmalarıyla beraber yüzde çizgilenmeler meydana gelmektedir. Uzun süreli bu mimiklerin çalışmasıyla, yüzdeki çizgileri derinleşmektedir. Bοtοksla kırışıklık tedavisi yüzdeki çizgilenmeyi gidermek için yapılan uygulamadır.

  • Kırışıklık Tedavisi Nedir?

B0t0ksla Kırışıklık Tedavisi, kırışıklıkların giderilmesi için uygulanan yöntemdir. Kırışıklık tedavisine en iyi cevap veren kırışıklıklar alın, göz etrafı ve kaşların arasındaki kırışıklıklardır. Kırışıklık tedavisi ayrıca gülme çizgileri, boyun ve çene kırışıklıklarının tedavisinde de kullanılabilir.

  • Kırışıklık Tedavisi Uygulama Bölgeleri Nelerdir?

Kırışıklık tedavisi alındaki çizgilerin giderilmesi, iki kaş arası bölgese oluşan derin çizgiler, kaz ayağı (göz çevresi) kırışıklıkları, dudağın üstündeki ve altındaki çizgiler, boyun bölgesindeki çizgiler, burun çevresinde yer alan çizgiler için uygulanabilir.

  • Kırışıklık Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kırışıklık tedavisi sonrası soğuk kompres uygulamasıyla oluşabilecek şişlikler ve kızarıklıkların azalması sağlanır. Kırışıklık tedavisi sonrasında birkaç saat mimikleri kullanmamaya özen göstermek gerekir. Kırışıklık tedavisinden sonra spor aktivitelerine bir süre ara verilmelidir.