Blog-big

Saç Güçlendirme

A) Cilt Yenileme Tedavisi

Cilt yenileme tedavisi, kişiden alınan kanın özel bir santrifüj işleminden geçirilerek bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen “platelet yönünden zenginleştirilmiş kan hücrelerinin” yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir. Saç güçlendirilmesi tedavilerinde en önde gelen uygulamalardandır. Cilt yenileme tedavisi uygulamasında, hedef bölgeye kan dolaşımıyla taşınabilenden çok daha fazla sayıda platelet ve içeriğinde bulunan büyüme faktörleri ulaştırılabilmektedir. Kan hücreleri içinde konsantre olarak bulunan plateletler deriye enjekte edildiğinde bünyesinde bulunan büyüme faktörleri, kollajen üretimi ve yeni kılcal damarların oluşmasını uyarmakta ve saç köklerinin kendini hızla yenilemesini sağlamaktadır. Düzenli seanslarla uygulanan cilt yenileme tedavisi ile saç dökülmelerinin önüne geçilir, yeni saç çıkışı sağlanır.

B) Saçlı Deri Mezoterapisi

Saç mezoterapisinde, saç telinin yapısında ve yapımında kullanılan maddeler ve saçlı deri kan akımını arttıracak maddelerden oluşan kokteyller ihtiyaç olan bölgelere çok ince iğnelerle uygulanır. Böylece saçın daha sağlıklı hale gelmesi, daha hızlı uzaması sağlanır, dökülmesi durdurulur ve yeni saç çıkışı sağlanır.

Genel protokolde 1 hafta aralıklarla başlanarak zaman içinde 2 hafta ve 1 aya düşürülen aralıklarla idame tedavisine geçiş yapılır. 15-20 dakika süren kısa bir işlemdir. İşlem sonrasında hasta günlük hayatına rahatlıkla devam edebilir.

Saç dökülmelerinin altında yatan birçok neden vardır. Bunlar arasında emosyonel stres, genetik sebepler, hormonal bozukluklar (tiroid bezi hastalıkları, doğum sonu dönemi, menopoz) diyabet hastalığı, beslenme bozuklukları, anemi(demir ve vitamin eksiklikleri), bazı ilaçlar ve kronik hastalıklar sayılabilir. Ayrıca sık fön çekilmesi, sert fırçalama, sıkı saç toplama, kullanılan şampuanlar, saç boyaları gibi kimyasallar, renk açma işlemleri, güneş, deniz suyu ve havuz sularındaki klor saçları olumsuz etkiler. Altta yatan bir hastalık veya eksiklik söz konusu değilse var olan saç sayını korumak ve kalitesini arttırmak hatta yeni saç çıkışı sağlamak için destek tedavileri verilmelidir.